Società Dante Alighieri

450px-Dante_StatueCiekawi Cię kim był Giuseppe Verdi i jaki był wpływ muzyki na zjednoczenie Włoch? Chcesz przeżyć niezapomniane chwile i zdobyć cenne nagrody uczestnicząc w biegu językowym? Interesuje cię integracja międzypokoleniowa? Zawsze marzyłeś o nauce języka Włoskiego?

 

To wszystko staje się możliwe dzięki Stowarzyszeniu Dante Alighieri. Sprawdź co przygotowali dla Ciebie podczas tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Języków.

 

 

Michele Feliziani: “Giuseppe Verdi, l’Italiano”

Piątek, 20 Września, 12:00 – 13:00, Zapisy do 15 września: dante.wroclaw@gmail.com

  • Gimnazjum 18 im. Armii Krajowej we Wrocławiu
  • Instytut Studiów Klasycznych Śródziemnomorskich i Orientalnych (Uwr)
  • Società Dante Alighieri, komitet wrocławski

zapraszają na spotkanie z okazji 200 lat urodzin Giuseppe Verdiego

Michele Feliziani przybliży sylwetkę Giuseppe Verdiego podczas referatu skierowanego do uczniów liceum i gimnazjum. Spotkanie nawiąże do dwusetnej rocznicy urodzin kompozytora. Oprócz wiadomości na temat życia i twórczości Verdiego uczestnicy spotkania dowiedzą się jak język włoski przy pomocy środka jakim jest muzyka zdołał upowszechnić idee zjednoczeniowe we Włoszech. Spotkanie odbędzie się w gimnazjum dwujęzycznym

Gimnazjum nr 18 im. Armii Krajowej, ul. Kłodnicka 36, 54-207 Wrocław

 verdigiuseppeGiuseppe Verdi

Bieg Językowy

Piątek, 20 Września, 15:00 17:00, zapisy pod numerem: 791-989-373

Przewidziana nagroda dla zwycięzców

W dniu 20.09 o godzinie 15:00 zapraszamy młodzież i dorosłych do wzięcia udziału we wspólnej zabawie: zapraszamy do wzięcia udziału w biegu językowym po ulicach Wrocławia. Zabawa ta będzie polegała na zdobywaniu punktów za wypełnienie poleceń w rożnych językach, które to doprowadzą do wyznaczonego celu, punktu na mapie Wrocławia. Dla najlepszych przewidziana nagroda. Prowadząca Agnieszka Gajewa – lektor języka włoskiego. Zbiórką przy Jasiu i Małgosi.

 ___________________________________________

 Progetto In-dimenticabili: Nie-zapomnialni

Środa, 25 Września, 10:00 – 11:00, zapisy do 15 września: dante.wroclaw@gmail.com

Ogrodoterapia jako sposób na integrację międzypokoleniową

Terapia poprzez ogrodnictwo jest rodzajem leczenia i rehabilitacji. Realizuje się ją poprzez stymulowanie zdolności społecznych, poznawczych, fizycznych oraz psychologicznych. Krótko mówiąc jest to promowanie wysokiego standardu i dobrej jakości życia. Projekt In-dimenticabili, czyli Nie-zapomnialni jest skierowany do starszych ludzi przebywających w ośrodkach opieki oraz do młodzieży szkolnej, która poprzez pomoc i uczestnictwo w pracach w ogrodzie ma możliwość nawiązać kontakt oraz spędzać czas ze starszymi ludźmi.

Ul. Komuny Paryskiej 21.

iStock_000017050592XXXLarge

Polski dla Włochów i włoski dla wszystkich

Środa, 25 Września, 11:00 – 12:00, zapisy: dante.wroclaw@gmail.com

 

W dniu 25.09 Società Dante Alighieri zaprasza na prezentacje metod nauczania języka polskiego dla cudzoziemców. Pokazowa lekcja odbędzie się w Instytucie Studiów Klasycznych Śródziemnomorskich i Orientalnych (UWr) i będzie prowadzona przez doświadczonego lektora języka polskiego dla cudzoziemców Panią Agnieszkę Gajewą.

Ul. Komuny Paryskiej 21. Zapisy dante.wroclaw@gmail.com

 cf018dc92b__1_1352215555055065900

PLIDA Juniores

Środa, 25 Września, 12:00 – 13:00, zapisy do 15 września: dante.wroclaw@gmail.com

Prezentacja certyfikatu znajomości języka włoskiego, PLIDA, skierowana do uczniów w wieku gimnazjalnym i licealnym

Seminarium poświęcone prezentacji Stowarzyszenia Dante Alighieri oraz certyfikatu potwierdzającego znajomość języka włoskiego PLIDA, honorowanego przez polskie Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN). Podczas prezentacji umówiony zostanie także moduł PLIDA Juniores, zwrócony do młodzieży

Ul. Komuny Paryskiej 21.

http://www.dante.uni.wroc.pl/pl/