Europejski Dzień Języków

logoUczysz się języków obcych? Brakuje Ci praktyki? Podczas Europejskiego Dnia Języków we Wrocławiu nie zabraknie okazji do ćwiczeń. Zapraszamy na warsztaty z hindi, niemieckojęzyczny spacer po Wrocławiu śladami powieści Marka Krajewskiego, spotkanie z Mariuszem Szczygłem, znawcą języka czeskiego, szkolenie z metody audiodyskrypcji używanej przy doświadczaniu kultury przez osoby niewidome i wiele innych atrakcji. Tegoroczna edycja EDJ potrwa od 24 do 30 września.

W tym roku wrocławski EDJ potrwa aż 9 dni. Rozpocznie się w poniedziałek 22 września, a zakończy 30 oficjalną galą w Synagodze pod Białym Bocianem, gdzie wystąpi Chór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu „Ars Cantandi” pod dyrekcją Anny Grabowskiej-Borys. Plan obchodów urozmaicony jest o liczne imprezy towarzyszące, które ruszają 11 września: interaktywne warsztaty, Niemieckojęzyczny Przegląd Małych Form Teatralnych, seminarium dla nauczycieli języka niemieckiego, czy poranki z grą dla uczniów gimnazjów i liceów.

W trakcie trwania EDJ będzie można podszlifować swoje umiejętności językowe a także skorzystać z lekcji nauki języków obcych takich łacina, hindi, nowogrecki, bułgarski czy rumuński.

W ramach EDJ zapraszamy na Międzygimnazjalny Turniej Gry w Bule, wielojęzyczne karaoke, niemieckojęzyczne wycieczki po Wrocławiu śladami Eberharda Mocka na podstawie kryminałów Marka Krajewskiego, bieg językowy, quizy, warsztaty i pokazy filmowe.

Uczniowie najmłodszych klas będą mogli dowiedzieć się „Jak to z Lechem, Czechem i Rusem było”, dorośli wziąć udział w debacie o audiodyskrypcji, czyli dostępności kultury i życia publicznego dla osób niewidomych.

Tegoroczna edycja połączona będzie z obchodzonym 30 września Międzynarodowym Dniem Tłumacza. 26 września w Przedstawicielstwie Regionalnym Komisji Europejskiej odbędzie się z tej okazji spotkanie z Mariuszem Szczygłem w ramach cyklu spotkań „Z Widokiem na Europę”

Organizatorem Europejskiego Dnia Języków we Wrocławiu jest Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we współpracy z wrocławskimi instytucjami językowymi, bibliotekami i ośrodkami kultury.