Kriminalgeschichten aus Breslau

2Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Instytut  Goethego w Krakowie zapraszają do udziału w tematycznej wycieczce pt. Kriminalgeschichten aus Breslauwycieczka dla dorosłych śladami Eberharda Mocka na podstawie kryminałów Marka KrajewskieOLYMPUS DIGITAL CAMERAgo.

 

Wycieczka śladami detektywa Eberharda Mocka to propozycja dla miłośników kryminałów. Trasa prowadzi śladami nietuzinkowego detektywa Mocka, pedanta i niestrudzonego psa gończego a zarazem żarłoka, pijaka i gbura, który częstokroć wykorzystuje swą władzę dla zwykłej prywaty. Każdy miłośnik kryminałów  – nie tylko kryminałów Marka Krajewskiego – będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Wycieczka zawiera bowiem elementy animacji turystycznej, tak aby przybliżyć atmosferę przedwojOLYMPUS DIGITAL CAMERAennego Breslau. Kostium, muzyka, opowieść przewodnicka przeplatana cytatami z kryminałów Marka Krajewskiego oraz wizyta w kilku klimatycznych miejscach Wrocławia udowodni, że zwiedzanie Wrocławia wcale nie musi być nudne i że podróż w czasie jest możliwa.

 

Wycieczka adresowana do osób dorosłych. Jeśli chcą Państwo poczuć trochę magii metropolii nad Odrą i zapoznać się z 4postacią detektywa Mocka, bohatera „pełnego wad i niekoniecznie budzącego sympatię, ale przez to bardzo autentycznego”, zapraszamy na spacer.

Terminy 25.09.2014 (czwartek), godz. 17.00–19.30 28.09.2014 (niedziela), godz. 10.00–12.30 (termin do wyboru).

Spotkanie: ul. Świdnicka przy Hotelu Monopol

Trasa: Hotel Monopol – Plac Teatralny – Renoma- Prezydium Policji – ul. Włodkowica – ul. Psie Budy – Plac Solny- Rynek- Kamienica pod Gryfami- Piwnica Świdnicka.

Oprowadzanie w języku niemieckim.

Uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie udziału w wycieczce: Małgorzata Urlich-Kornacka, malgorzata.wroclove@gmail.com, tel. 607 239 776.