Kolejna edycja Europejskiego Dnia Języków

logoPrzed nami 14. obchody Europejskiego Dnia Języków (EDJ). Święto języków ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku, jest ważnym dniem w kalendarzu europejskich świąt kulturalnych. Obchody Dnia Języków uświadamiają obywateli, iż my, jako Europejczycy należymy do niezwykle różnorodnej pod względem językowym organizacji. Unia Europejska stojąc na straży równości i różnorodności językowej, podkreśla, jak znaczące jest uczenie się i nauczanie języków, w celu rozszerzania idei wielojęzyczności i porozumienia między społeczeństwami. Przejawem spełniania tej misji jest funkcjonowanie 24. języków urzędowych w Unii Europejskiej oraz wsparcie Rady Europy w promocji języków rzadziej używanych.

W ramach EDJ niemal 800 milionów Europejczyków z 47 państw członkowskich ma możliwość uczestnictwa w licznych wydarzeniach związanych z językiem. Program święta języków w niemal całej Europie obfituje w wydarzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas obchodów tego dnia obywają się liczne wydarzenia, kursy językowe, konferencje czy seminaria.

Tego roku po raz piąty Wrocław świętuje różnorodność językową Europy. Wrocławskie instytucje publiczne przygotowały bogaty program wydarzeń. Znalazły się w nim m.in. gry, zabawy, warsztaty, wystawy, spektakle, panele dyskusyjne i wiele więcej.

Pełen program zostanie opublikowany wkrótce.

Tak wyglądały obchody Europejskiego Dnia Języków 2014

 

Więcej: Podsumowanie 13. edycji Europejskiego Dnia Języków