Język włoski podczas Europejskiego Dnia Języków

Kolejna zapowiedź wydarzeń w ramach Europejskiego Dnia Języków 2015

Prezentacja certyfikatu PLIDA 9.LOGO_DANTEoraz specyfiki kursów języka włoskiego w Società Dante Alighieri to kolejne wydarzenie w ramach Europejskiego Dnia Języków, który przypada na 26 września.

Stowarzyszenie Dante Alighieri powstało w roku 1889 i jego misją jest ochrona i rozpowszechnianie języka i kultury włoskiej na świecie. Ponad 400 komitetów obecnych na wszystkich kontynentach zakłada i wspiera szkoły i biblioteki, promuje konferencje, wydarzenia artystyczne i muzyczne oraz przyznaje nagrody i stypendia w ponad 60 krajach.

Spotkanie z przedstawicielami Società Dante Alighieri to możliwość poznania specyfiki certyfikatu PLIDA (oficjalnego dyplomu potwierdzającego znajomość języka włoskiego). PLIDA potwierdza oficjalnie kompetencje językowe kandydata, który ma na celu odbycie studiów lub podjęcie pracy we Włoszech lub w Polsce. Podczas wydarzenia odbędzie się również projekcja filmu dokumentalnego Tutte le Scuole del Regno (2015), w reżyserii M. Bechisa, na temat systemu edukacji we Włoszech. Film będzie prezentowany w języku włoskim.

24 września (czwartek). Organizato10_Danterem jest Società Dante Alighieri we Wrocławiu. Wydarzenie obędzie się w CaféTHEI na ul. Przejśće Żelaźnicze 4 we Wrocławiu. Obowiązuje WSTĘP WOLNY. Dodatkowe informacje pod nr tel. 509 944 342