Finał obchodów Europejskiego Dnia Języków

29 września 2015 o godzinie 19.00 w Klubokawiarni Mleczarnia przy ulicy Włodkowica 5 we Wrocławiu odbędzie się finał obchodów EDJ, na który już dziś zapraszamy wszystkich entuzjastów dobrej muzyki oraz gwary górnośląskiej.

12

Chwila Nieuwagi to zespół, z pogranicza folku, jazzu i piosenki poetyckiej. Niebanalne interpretacje tekstów wybitnych poetów oraz teksty własne grupy, nietuzinkowy głos wokalistki, humor i luz sceniczny muzyków zjednuje im szerokie grupy słuchaczy. Różnorodność w muzyce zespołu doskonale koresponduje z dobranymi tekstami, a energia sceniczna przykuwa uwagę. Zainteresowanie budzą również pojawiające się teksty gwarowe (szczególnie górnośląskie, w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu).

3Utwory Chwili Nieuwagi pojawiły się na wielu składankach: „W stronę Krainy Łagodności”, „Ballady i niuanse”, czy „W górach jest wszystko co kocham”, „Folk się gro!”. Grupa występowała m.in. na takich scenach jak: Amfiteatr w Opolu, Studio im. Agnieszki Osieckiej Radiowej Trójki, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, Studio im. Lutosławskiego w Warszawie, Przystanek Woodstock.

4W 2011 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana: „Niepoprawna muzyka”, zaś w 2013 roku światło dzienne ujrzał album „Miszung” z gościnnym udziałem Macieja Balcara (Dżem), Jarosława Trelińskiego (Raz Dwa Trzy) i Darka Sojki (Carrantuohill).

Zespół j5est laureatem prestiżowych festiwali, m.in.: Studenckiego Festiwalu Piosenki 2012 w Krakowie (II miejsce), Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Wojtka Belona 2010 w Busku-Zdroju (Grand Prix) czy Międzynarodowego Festiwalu Kropka w Głuchołazach 2010 (I miejsce) i wielu innych.

Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny jednak obowiązują zapisy do 24 września 2015: wit.pawel@ec.europa.eu