Bévinda Ferreire, francuska piosenkarka z portugalskimi korzeniami

BevindaZapraszamy w piątek 29 września o godz. 19:00 w muzyczną podróż na południe podczas koncertu „Mes Suds” Bévindy, francuskiej piosenkarki z portugalskimi korzeniami. Publiczność będzie miała okazję przenieść się do świata artystki i posłuchać utworów inspirowanych portugalskim fado, muzyką francuską, argentyńską oraz Wysp Zielonego Przylądka.

Na scenie akompaniować jej będą: Pierre-Michel Sivadier (pianino) oraz Mimi Sunnerstam (wiolonczela).

Jak przekonuje Sivadier: Bévinda śpiewa z niezwykłą energią i radością. Potrafi być zabawna i uszczypliwa, ale też poważna i zainspirowana. Zaprowadzi was do serca fado i bezkresnej melancholii, otoczona wspaniałym zespołem muzyków.

Piosenkarka urodziła się w Portugalii, ale wychowała we Francji. Jak sama mówi, jej twórczość to „tęsknota, nadmorski blues w językach romańskich”. W jej repertuarze nie zabraknie tradycyjnego fado, jak i bardziej osobistych utworów. Pojawią się znane kompozycje, takie jak Mar azul Cesarii Evora, Llueve Juana Carlosa Caceresa, czy też Le Sud Nino Ferrera. Bévinda ma wyjątkowy kontakt z publicznością. Jest ciepła, figlarna, ale też poważna. Opowiada po francusku, później po portugalsku i każdy znajduje w tym coś dla siebie – podsumowuje Sivadier.

➡ Koncert odbędzie się 29 września w piątek, o godz. 19:00 w ramach Gali Zamknięcia Europejskiego Dnia Języków we wrocławskiej Mleczarni przy ul. Włodkowica 5. Wstęp wolny.