Strach się bać! Czyli…

… JĘZYKOWA GRA MIEJSKA WE WROCŁAWIU!

8

Zapraszamy na magiczną grę z okazji Europejskiego Dnia Języków. W sobotę 23 września, w samo południe, z magicznych portali wyjdą tajemnicze Istoty Cienia by opanować zaułki Wrocławia. Czy komuś z graczy uda się je oswoić i… przeżyć?

Grę „Strach się bać” rozpoczniemy o godz. 11.00. W południe, gdy słońce rozświetli zakamarki miasta, oślepiając jego mieszkańców, w wyniku niewerbalnej koniunkcji sfer werbalnych Świat połączy się z Zaświatem. W ośmiu Językowych Centrach Wszechświata otworzą się Portale, które opuszczą Istoty Cienia. Na ich widok słowa uwięzną w gardle, dlatego zabraknie słów by ich opisać. Nie można ich pokonać, ale… do godz. 16.00 można porozumieć się z nimi i spróbować je oswoić, nim zagubione rozejdą się po świecie, przynosząc więcej szkody niż pożytku.

W grze może uczestniczyć aż 300 śmiałków połączonych w 3-5-osobowe drużyny Mistrzów Światła, wyposażone w Amulet, okultystyczną mapę i magiczne zwierciadło z zapasem punktów drużyny, odzwierciedlające jej aktualny Stan Ducha. Wraz ze stratą kolejnych punktów (za błędy w zadaniach i potyczki z Istotami Cienia) Stan Ducha będzie malał.

W Językowych Centrach Wszechświata czekają na Was lekko szaleni naukowcy oraz Wiedzący posiadający dar znajomości języków obcych – angielskiego, francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, szwedzkiego, czeskiego,bułgarskiego i rosyjskiego. Właśnie w tych językach trzeba będzie rozmawiać i rozwiązywać zagadki prowadzące do poznania zaklęć. Natomiast w Bezpiecznej Przystani zdobędziecie bezcenne informacje o tych, którzy opuszczą Portale.

Wygra drużyna, która w ciągu 5 godzin oswoi jak najwięcej Istot Cienia zachowując przy tym jak najwyższy Stan DuchaNagrodami dla trzech najlepszych zespołów będą zaproszenia do restauracji.

Na wspólną zabawę zapraszają Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu i Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce.

Zgłoszenia do gry będą przyjmowane od 7 do 20 września, za pośrednictwem formularza bit.ly/GryEDJ