Venice my love

Stowarzyszenie Dante Alighieri; Instytut Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych Uniwersytetu Wrocławskiego i CaféThea Instytutu im. Grotowskiego, przejście Żelaźnicze 4, zapraszają 26 września o godz. 17.30 na spotkanie z Ewą Górniak Morgan, autorką książki na temat Wenecji.

Wenecja to tyle pięknych rzeczy, których nie umiemy nazwać, gdy ograniczamy się do rozsądku. Nie potrafimy mówić o miłości, snach i pragnieniach, a Wenecja przystaje na to, by ucieleśniać nasze tęsknoty. Dlaczego Wenecja?

Dlaczego miłość? Bo….Wenecja! portret-okładkaWenecja to sen, który się spełnia, talizman szczęścia, ikona piękna, miesiąc miodowy. To wspólny język, bo piękno łączy. Wenecja ucieleśnia nasze miłości, spełnione i niespełnione, i jest sceną w teatrze naszych pragnień. W Wenecji, prawdziwej lub wyobrażonej, każdy jest gwiazdą, bo gra w najpopularniejszym filmie na świecie. Wystarczy przywołać jej imię, a oczy otwierają się z szerzej. Od wielu lat na pytanie “Co robisz?” odpowiadam: – “Mieszkam w Wenecji”, – “Naprawdę?” I wtedy zaczyna się moja opowieść…

Więcej informacji w zakładce » Program «.