Z Widokiem na Kaszuby – spotkanie z Danutą Stenką

Danuta Stenka

fot. Adrian Błachut

Zapraszamy 25 września na spotkanie pt. „Z Widokiem na Kaszuby” z udziałem wybitnej aktorki, Danuty Stenki – laureatki wielu nagród, w tym Medalu Stolema za szerzenie dorobku i kultury Kaszub, Statuetki Jakuba Wejhera, przyznanej za propagowanie języka i kultury kaszubskiej. 

Spotkanie z aktorką jest jednym z wydarzeń obchodów Europejskiego Dnia Języków i poświęcone będzie roli języków (obcych) w życiu aktorki. Posłuchamy także fragmentów znanych utworów literackich przetłumaczonych na język kaszubski.

➡ Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 25 września 2017 r. o godz. 17:00 w Domu Europy przy ul. Widok 10 we Wrocławiu. Rozmowę poprowadzi Jacek Wasik z Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej

Wstęp bezpłatny. Prosimy o potwierdzenie udziału do 21 września 2017 r. za pomocą formularza www.bit.ly/widok_kaszuby, mailowo ec-wroclaw@ec.europa.eu lub telefonicznie 71 324 09 00.

Idea wielojęzyczności, która przyświeca Europejskiemu Dniu Języków (26 września), jest z roku na rok coraz bardziej aktualna. Jej podstawą jest zjednoczenie w różnorodności – języki łączą społeczeństwa, sprzyjają poznawaniu innych krajów i ułatwiają zbliżenie międzykulturowe, a to wszystko dziś, w czasach kiedy szczególnie potrzebujemy wzajemnego zrozumienia i porozumienia, jest niezwykle aktualne.

Serdecznie zapraszamy!