24 września – spotkanie dwóch kultur na Widoku

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie organizują spotkanie z Amelią Serraller Calvo hiszpańską tłumaczką literatury polskiej.

W poniedziałek 24 września o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie z Amelią Serraller Calvo, znakomitą tłumaczką literatury polskiej, popularyzatorką kultury polskiej w Hiszpanii, wykładowczynią uniwersytecką i… gitarzystką. Amelia Serraller Calvo jest autorką wielu przekładów dzieł literatury polskiej i publikacji na temat związków między kulturą polską i hiszpańską. Będzie to więc okazja do tego, by przekonać się, co łączy te z pozoru odległe kultury i jak budować między nimi językowe mosty.

Nasze spotkanie jest jednym z wielu wydarzeń w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków oraz projektem łączącym w sobie dwa cykle wydarzeń kulturalnych organizowanych regularnie przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce: wrocławski „Z widokiem na Europę” i warszawski „Literatura na Jasnej”.

Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim i odbędzie się w Domu Europy przy ul. Widok 10 we Wrocławiu. Rozmowę poprowadzi Urszula Sokolnicka wykładowczyni i nauczycielka języka hiszpańskiego.

Prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 21 września 2017 r. za pomocą formularza: www.bit.ly/2wFvDsg,  mailowo na adres  ec-wroclaw@ec.europa.eu lub pod numerem telefonu 71 324 09 00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!