Let’s to know each other with IFM! Czyli relacja z pierwszego wydarzenia EDJ 2019!

European Day of Languages 2019 in Wrocław! 

Czas na relację z pierwszego wydarzenia Europejskiego Dnia Języków 2019 we Wrocławiu !

Zaczynamy od spotkania Międzynarodowego Klubu Przyjaciół Wrocławia, czyli International Friends of Wrocław. W tym roku dowiedzieliśmy się wielu informacji od naszych obcojęzycznych przyjaciół, którzy przybliżyli Nam swoją kulturę, tradycję, a także nakarmili!

Vannia, mieszkanka Boliwii opowiedziała osobach mieszkających w dorzeczu Amazonki oraz jak dotkliwie dotknął ich pożar, który trwa od paru lat, a o którym dowiedzieliśmy się zupełnie niedawno. Puszcza amazońska jest domem dla Indian, którzy mówią 300 językami!

Deepti z Indii zachęcała do nauki sanskrytu, Meksykanka Julieta opowiadała o językach mniejszości etnicznych w tym kraju, posłuchaliśmy fragmentu powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, która odnosi ogromny sukces w Stanach Zjednoczonych.

 

Geneviève z Francji przeczytała fragment Deklaracji Praw Człowieka; Karen ze Stanów Zjednoczonych zapewniła, że dawny język angielski był równie trudny co polski, a Shakespeare uczynił go jeszcze trudniejszym, bo uwielbiał „wymyślać” słowa; Japonka Yuka odkryła tajemnice sztuki ubierania kimona; Koreanka Okyung opowiedziała o sportowych i kulinarnych tradycjach koreańskich i jeszcze było po rosyjsku, w języku Filipińczyków. Prawdziwa Wieża Babel.

A na koniec José Luis z Wenezueli zapewnił nam super zabawę przy muzyce z Ameryki Południowej.

 

Więcej informacji znajdziecie w zakładce program.