Relacja z koncertu „Wielojęzyczna Europa”, poznajcie Naszych artystów !

Europejski Dzień Języków od lat przyciąga tłumy, tym razem sprowadziliśmy dla Państwa niezwykle uzdolnionych i młodych artystów do Synagogi pod Białym Bocianem!

„Wielojęzyczna Europa”, czyli koncert dzieci i młodzieży ze szkół Wrocławia i Dolnego Śląska to wydarzenie, które nie tylko promuje wielojęzyczność, ale również otwiera na kulturę Europy i świata. W tym roku mogliśmy posłuchać wielu artystów ze szkół Dolnego Śląska, którzy uświetnili tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków we Wrocławiu.

Każdy znalazł coś dla siebie, począwszy od amerykańskich rytmów Guns N’ Roses, po polskich wykonawców jak Jamal, czy też francuskojęzycznych utworów, w tym „dernière danse”. Przez moment przenieśliśmy się w bajkowy świat Pacahontas z utworem „kolorowy wiatr”, aby zaraz znaleźć się na koncercie rockowym z niemieckim akcentem. Nie zabrakło i teatralnych przeżyć oraz tanecznych rewolucji, które zadziały się na scenie.

 

Dziękujemy wszystkim organizatorom, a szczególnie tym którzy pracowali w pocie czoła za sceną, między innymi Pani Magdzie Synal oraz Agnieszce Majcher.

ORGAZNIZATORZY: Szkoła Podstawowa nr 71 we Wrocławiu, Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz partnerzy EDJ

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zachęcamy do uczestnictwa w innych wydarzeniach EDJ 2019!

Więcej informacji znajdziecie w zakładce program.