Relacja z wydarzenia „fiesta i siesta , czyli prawdy i mity o Hiszpanach” w ramach programu EDJ 2019!

27 września w Bud. CKU Uniwersytetu Ekonomicznego odbyło się konserwatorium podczas których obalaliśmy mity dotyczące różnic kulturowych między Polakami i Hiszpanami, a to wszytsko w ramach programu EDJ 2019.

W spotkaniu „Fiesta i siesta , czyli prawdy i mity o Hiszpanach” uczestniczyła młodzież z Liceum Ekonomicznego przy ul. Worcella wraz z nauczycielka języka hiszpańskiego Panią Joanną Berską. Młodzież tej szkoły po raz kolejny bierze udział w praktykach zawodowych w Hiszpanii i jest szczególnie zainteresowana różnicami między Hiszpanami i Polakami, w kulturze, obyczajach oraz postrzeganiu świata. Dowiedzieli się m.in., że Hiszpanie są „tocones”, czyli bardziej „dotykalscy”, dlatego też nie należy się ‘obruszać’ ani denerwować, gdy hiszpański przyjaciel radośnie będzie poklepywał swojego rozmówce po plecach lub przy pierwszym poznaniu serdecznie ‘wycałuje’ dopiero co poznaną osobę.

Dodatkowo, także posiłek nie jest tylko formą zaspokojenia potrzeby czy zapotrzebowania na kalorie, ale jest przede wszystkim aktem towarzyskim, również bardzo istotnym w negocjacjach, kiedy to partnerzy poznają się wzajemnie, co skutkuje  o wiele lepszym rezultatem w relacjach biznesowych.

Obaliliśmy mity o tym, że wszyscy Hiszpanie kochają flamenco, walki byków, a także iż w piżamie ‘przesypiają’ czas poobiedni.

Wierzę, że ta wiedza bardzo się uczniom przyda podczas ich wojaży po terenach pięknej Hiszpanii.

 

Tekst: Urszula Sokolnicka

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zachęcamy do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji EDJ 2020!

Więcej informacji znajdziecie w zakładce program.