Relacja z wydarzenia VIVA MÉXICO, czyli niech żyje Meksyk!

Europejski Dzień Języków to coroczne obchody, które łączą ludzi dzięki językom! Powtarzając motto unii Europejskiej, jesteśmy „zjednoczeni w różnorodności”, dlatego też i w tym roku nie zabrakło akcentu Naszych przyjaciół z Makesyku.

28 września wspólnie z Meksykanką Julietą González Springer i licznymi gośćmi z Meksyku świętowaliśmy Europejski Dzień Językowe Wrocławiu oraz Święto Niepodległości tamtejszego kraju, czyli ‘El Grito’. Usłyszeliśmy bolera, czyli opowieści o miłości (najczęściej nieszczęśliwej), których autorami są meksykańscy kompozytorzy. Wiele z tych boler, jak na przykład „Amor, amor” brzmiało bardzo swojsko. Na koniec daliśmy tradycyjne „grito”, czyli okrzyk „Viva México” na cześć święta Niepodległości tegoż kraju.

Przypominamy, że Julieta Gonzalez-Springer to artystka, która nie tylko śpiewała w Konserwatorium Narodowym w Meksyku, ale i jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Centrum Muzyki Dawnej w Genewie.

Dziękujemy uczestnikom spotkania, z którymi celebrowaliśmy te święto oraz tegoroczne obchody EDJ 2019 w Klubie Muzyki i Literatury.

 

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zachęcamy do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji EDJ 2020!

Więcej informacji znajdziecie w zakładce program.