Europejski Dzień Języków znów zawita do Wrocławia, czyli rozpocznijmy wspólnie EDJ 2020!

EDJ 2020 coraz bliżej, jednak zanim przedstawimy Wam tegoroczny program, chcemy zadać jedno pytanie: czy wiecie co oznacza EDJ?

 

EDJ – to w skrócie Europejski Dzień Języków, który obchodzimy co roku 26 września. W celu promocji różnorodności językowej i kulturowej  Rada Europy oraz Komisja Europejska już od 19 lat współpracują, aby rozwijać wspólne wartości i wzajemne zrozumienie wśród 800 milionów Europejczyków. Dzięki temu, 47 państw wspólnie tworzą dziedzictwo kulturowe dla przyszłych pokoleń, a także promują naukę języków niezależnie od wieku oraz miejsca nauki.

 

W ten sposób osoby dorosłe również mogą wziąć aktywny udział w wydarzeniach organizowanych przez naszych partnerów oraz organizatorów. Głównym organizatorem wydarzeń we Wrocławiu jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Pracując w pocie czoła staramy się stworzyć dla mieszkańców Wrocławia i okolic wiele atrakcji i wydarzeń, które zapewnią dobrą zabawę dla całej rodziny! W tym roku również przygotowaliśmy dla Was wiele niespodzianek, o których już niedługo usłyszycie! 

 

Szczegółowy program wydarzeń już wkrótce!