Warsztaty muzyczne w parku? Atrakcje online? Tylko z Chórem Kameralnym Ostinato podczas tegorocznych obchodów EDJ 2020!

Kolejny rok z rzędu Chór Kameralny Ostinato przygotował dla Was ucztę muzyczną, którą zaprezentuje młodszym i starszym słuchaczom. Wydarzenie muzyczne nie jedno, bo aż dwa — każdy przygotowany starannie w trosce o wasze bezpieczeństwo.

Tegoroczna edycja EDJ nie mogłaby się odbyć bez udziału naszych partnerów, zwłaszcza Chóru Kameralnego Ostinato, który również w zeszłym roku ukołysał nas piosenkami podczas koncertu „Fale Dunaju, Sekwany i Wisły” pod przewodnictwem Liliany Jędrzejczak,  absolwentki Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Nie zwlekajcie dłużej i zapoznajcie się z atrakcjami organizowanymi we współpracy z naszymi partnerami.

 

Acordai – Przebudźcie się” WIRTUALNIE

 

Zapraszamy do wspólnej nauki z Kameralnym Chórem Ostinato przepięknego utworu Acordai portugalskiego kompozytora Fernando Lopes-Graça. Co więcej, aby nauczyć się pieśni i zaśpiewać razem z chórem, w ogóle nie trzeba wychodzić w domu. Wystarczy wybrać odpowiednią dla siebie linię melodyczną nagraną przez nasz zespół, przesłuchać kilka razy, a następnie zaśpiewać razem z nagraniem całości. Można także zaprosić znajomych i spróbować zaśpiewać jednocześnie więcej głosów. Ilość i forma zależy od Państwa. Bawmy się muzyką, a przy okazji uczmy innych języków.

„Wielojęzyczne Kanony śpiewane Chopinowi”

DATA: 26 WRZEŚNIA

GODZINA: 16:00 (godzina może ulec zmianie)

MIEJSCE: Park Południowy, ławki przy Pomniku F. Chopina

Zapraszamy wszystkich chcących, lecz nieumiejących śpiewać oraz tych, którzy lepiej radzą sobie z emisją głosu na wspólne śpiewanie kanonów wielojęzycznych w Parku Południowym przy pomniku Fryderyka Chopina już 26 września o godzinie 16:00. Nuty oraz teksty każdy otrzyma na miejscu. Najpierw zaproponujemy uczestnikom rozgrzewkę wokalną, a później nauczymy się kilku kanonów, z czego każdy będzie w innym języku. Wydarzenie jest organizowane przez Chór Kameralny Ostinato oraz Instytut Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Naukę poprowadzi Liliana Jędrzejczak – dyrygent Kameralnego Chóru Ostinato.

Chór Kameralny Ostinato działa we Wrocławiu przy Radzie Osiedla Ołbin od niespełna dekady, utworzony ze wspólnej inicjatywy byłych już członków Chóru Politechniki Wrocławskiej. W swoich repertuarach łączy muzykę klasyczną i współczesną, tworząc most między pokoleniami, który przyciąga wielu fanów. Dołącz do nich oraz do wydarzeń organizowanych przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, a także naszych partnerów, podczas tegorocznych świętowania EDJ 2020 we Wrocławiu.

www.ostinato.com.pl

https://www.facebook.com/OstinatoWroclaw/

 

Zapraszamy!

Więcej informacji znajdziecie w zakładce program.