Konkurs homonimów niemieckich dla dzieci i młodzieży z Konsulatem Generalnym Niemiec we Wrocławiu!

Czym są homonimy? To wyrazy, które mają identyczne brzmienie oraz pisownię, czyli mają taką samo formę językową. Jednak co ważne mają odmienne znaczenie, a często także i pochodzenie. Mogą to być pojedyncze słowa lub związki wyrazowe. Świetnym przykładem w języku polskim jest słowo ‚babka’ – w zależności od kontekstu babcia albo ciasto. 

Znacie homonimy w języku niemieckim? Wykorzystajcie tę wiedzę w wydarzeniu przygotowanym przez Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu!

 

21 września rozpoczął się konkurs homonimów dla dzieci oraz młodzieży, przygotowany przez Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu. Wystarczy wyszukać homonimy i umieścić je w odpowiednim kontekście w zdaniu wraz z krótkim opisem na przygotowanej pracy artystycznej przez młodszych podopiecznych. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone, m.in. znajdą się na kalendarzu na 2021 rok! Prace można przesyłać do               20 października, dlatego macie dużo czasu! Wykonane dzieła prosimy przesyłać na adres e-mail Joanna.Mateusiak@diplo.de lub pocztowy Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu, ul. Podwale 76, 50-449 Wrocław.

Wymogi prac konkursowych:

  • IMIĘ, NAZWISKO, WIEK, ADRES autora
  • FORMAT A4
  • ROZDZIELCZOŚĆ min. 300dpi
  • FORMAT JPG lub TIF
  • Najlepiej przesłane przez WeTransfer/drogą mailową lub pocztową

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu.

Zapraszamy!

Więcej informacji znajdziecie w zakładce program.