Piosenka na cztery głosy? Tylko z Chórem Kameralnym Ostinato i wydarzeniem „Acordai – Przebudźcie się”!

25 września mieliśmy możliwość uczestnictwa w WIRTUALNYM wydarzeniu organizowanym przez Chór Kameralny Ostinato, który działa we Wrocławiu przy Radzie Osiedla Ołbin od niespełna dekady, utworzony ze wspólnej inicjatywy byłych już członków Chóru Politechniki Wrocławskiej. To właśnie wtedy teledysk oraz specjalnie przygotowane materiały umożliwiły Wam aktywne uczestnictwo w obchodach Europejskiego Dnia Języków 2020 bez wychodzenia z domu! Tym razem kolejna porcja nauki! 

Przed Wami „Acordai – Przebudźcie się” na 4 głosy!

W muzyce chóralnej najczęściej prowadzonej przez dyrygenta bądź kierownika chóru (chórmistrza), możemy wyróżnić 4 głosy-żenskie i męskie. To właśnie do żeńskich zalicza się sopran i alt, gdzie do męskich zaliczamy tenor i bas. Jednak czy potrafisz rozróżnić te cztery glosy? Chór Kameralny Ostinato specjalnie przygotował nagrania, które umożliwią nam zapoznanie się z nimi! Sprawdź, który posiadasz!

SOPRAN

ALT

TENOR 

BAS

Więcej informacji o wydarzeniu „Acordai – Przebudźcie się” znajdziecie tutaj!

Wydarzenie zostało przygotowane przez Chór Kameralny Ostinato, który działa we Wrocławiu przy Radzie Osiedla Ołbin od niespełna dekady, utworzony ze wspólnej inicjatywy byłych już członków Chóru Politechniki Wrocławskiej. W swoich repertuarach łączy muzykę klasyczną i współczesną, tworząc most między pokoleniami, który przyciąga wielu fanów. Dołącz do nich oraz do wydarzeń organizowanych przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, a także naszych partnerów, podczas tegorocznych obchodów EDJ 2020 we Wrocławiu. Dziękujemy za wspólne świętowanie!

www.ostinato.com.pl

https://www.facebook.com/OstinatoWroclaw/