Przeżyjmy to jeszcze raz, czyli EDJ 2019!

Europejski Dzień Języków 2020 coraz bliżej! Jednak zanim poznacie pełen program wydarzeń przypomnijmy sobie raz jeszcze zeszłoroczne obchody EDJ 2019!

Europejski Dzień Języków 2019 we Wrocławiu był pełen atrakcji dla całej rodziny oraz uczniów szkół na terenie całego Wrocławia i okolic. Zapewniliśmy Wam dużo zabawy oraz radości, a wszystko to promując różnorodność kulturową oraz naukę języków przez 11 dni!

 

 

Dokładnie 18 września rozpoczęliśmy zeszłoroczne obchody ze spotkaniem z Międzynarodowym Klubem Przyjaciół Wrocławiaktórego członkowie przybliżyli nam swoją rodzimą kulturę i obyczaje. Jednak to był jedynie początek, Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu wraz ze studentami Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego przygotował iście teatralną ucztę-czyli spektakl „Anatol” Arthura Schnitzler’a, aby następnie przygotować grę miejską „Breslau Live erleben”  („Wrocław na żywo”) dla naszych młodszych podopiecznych.

Wraz z falami Odry udaliśmy się w muzyczną podróż wraz z Chórem Kameralnym Ostinato. Koncert „Fale Dunaju, Sekwany i Wisły” połączył muzykę i tradycję żydowską-odbywając się w Synagodze Pod Białym Bocianem. Uwieńczeniem EDJ 2019 we Wrocławiu był koncert „Wielojęzyczna Europa”, podczas którego młodzi artyści przedstawili nam moc artystycznych i muzycznych doznań! Jednak to nieliczne atrakcje, które zostały zorganizowane dzięki Przedstawicielstwu Komisji Europejskiej w Polsce oraz pomocy naszych partnerów. Wrocław stał się prawdziwą stolicą Europy w hucznym obchodzeniu tego święta, które zrzesza od 2001 roku ponad 800 milionów ludzi na całym świecie. 

Już teraz możecie zobaczyć film z zeszłorocznych obchodów EDJ. Dlatego nie czekajcie i śledźcie nasze wydarzenie na Facebooku!

 

 

Szczegółowy program wydarzeń już wkrótce!