EDJ 2013

Obchody kolejnego EDJ rozpoczęły się już w piątek, 20 września warsztatami z języka hiszpańskiego. Tego samego dnia była również okazja do zapoznania się z językiem francuskim i włoskim oraz uczestniczenia w grze miejskiej.

21 września to dzień, w którym uwaga skupiła się na najmłodszych uczestnikach wrocławskiej edycji EDJ. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w warsztatach z języka francuskiego i włoskiego.

W poniedziałek 23 września, poza licznymi warsztatami, w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej, odbył się wykład, który przybliżył cywilizację i kulturę rumuńską oraz wystawa i prezentacja dotycząca alfabetu Braille’a. Natomiast wieczorem w siedzibie Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej odbyły się warsztaty z języka polskiego dla cudzoziemców.

Czwarty dzień europejskiego święta języków otworzył niemieckojęzyczny przegląd małych form teatralnych. 24 września cudzoziemcy mogli wziąć udział w wykładzie dotyczącym historii Polski.

W warsztatach z języka niemieckiego, angielskiego, francuskiego, włoskiego, greki i łaciny można było wziąć udział w środę. Poza licznymi zajęciami i grami w tym dniu odbyła się debata „Czy język migowy to język obcy?”.

Główny dzień obchodów Europejskiego Dnia Języków przypadł na 26 września. Interesujące były czwartkowe warsztaty translatorskie „Czy łatwo być tłumaczem w Komisji Europejskiej”, w trakcie których można było dowiedzieć się m.in. o możliwościach zatrudnienia w strukturach unijnych. Uroczyste zakończenie obchodów Europejskiego Dnia Języków uświetnił występ teatru „ARKA” w spektaklu pt. „Bal u Hawkinga” w reż. Renaty Jasińskiej.

To jednak nie koniec! 27 września, który jest ostatnim dniem edycji, odbyły się liczne warsztaty, w tym z języka nowogreckiego. Dzień zakończył pokaz filmu „Kocham cię od tak dawna.” w wersji francuskiej z polskimi napisami. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na europejskie święto języków.

A tak wyglądały obchody Europejskiego Dnia Języka w 2013 roku

źródło: ec.europa.eu/polska

banner maly.jpg Czytaj więcej: – Società Dante AlighieriTeatra ArkaA EscenaHistory of PolandCzy język migowy to język obcy?Projekcje filmowe British CouncilJęzyk chorwacki dla dzieciNie widzę, ale oglądam. Nie słyszę, ale słuchamPolish for foreigners