► GRA MIEJSKA ◄

Zapraszamy na magiczną grę z okazji Europejskiego Dnia Języków. W sobotę 23 września, w samo południe, z magicznych portali wyjdą tajemnicze Istoty Cienia by opanować zaułki Wrocławia. Czy komuś z graczy uda się je oswoić i… przeżyć?

Grę „Strach się bać” rozpoczniemy o godz. 11.00 w Domu Europy, ul Widok 10 (wejście od Menniczej). W południe, gdy słońce rozświetli zakamarki miasta, oślepiając jego mieszkańców, w wyniku niewerbalnej koniunkcji sfer werbalnych Świat połączy się z Zaświatem. W ośmiu Językowych Centrach Wszechświata otworzą się Portale, które opuszczą Istoty Cienia. Na ich widok słowa uwięzną w gardle, dlatego zabraknie słów by ich opisać. Nie można ich pokonać, ale… do godz. 16.00 można porozumieć się z nimi i spróbować je oswoić, nim zagubione rozejdą się po świecie, przynosząc więcej szkody niż pożytku.

W grze może uczestniczyć aż 300 śmiałków połączonych w 3-5-osobowe drużyny Mistrzów Światła, wyposażone w Amulet, okultystyczną mapę i magiczne zwierciadło z zapasem punktów drużyny, odzwierciedlające jej aktualny Stan Ducha. Wraz ze stratą kolejnych punktów (za błędy w zadaniach i potyczki z Istotami Cienia) Stan Ducha będzie malał.

W Językowych Centrach Wszechświata czekają na Was lekko szaleni naukowcy oraz Wiedzący posiadający dar znajomości języków obcych – angielskiego, francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, szwedzkiego, czeskiego, bułgarskiego i rosyjskiego. Właśnie w tych językach trzeba będzie rozmawiać i rozwiązywać zagadki prowadzące do poznania zaklęć. Natomiast w Bezpiecznej Przystani zdobędziecie bezcenne informacje o tych, którzy opuszczą Portale.

Wygra drużyna, która w ciągu 5 godzin oswoi jak najwięcej Istot Cienia zachowując przy tym jak najwyższy Stan DuchaNagrodami dla trzech najlepszych zespołów będą zaproszenia do restauracji.

Zgłoszenia do gry będą przyjmowane od 7 do 21 września. Jeśli nie zdążyliście się zapisać, będziecie to mogli zrobić przed samą grą. Po prostu przyjdźcie do Domu Europy, ul. Widok 10 (wejście od Menniczej)  o godzinie 10:30

Zapoznaj się z regulaminem gry. Jeśli chcesz, aby wzięło w niej udział Twoje dziecko, nie zapomnij zaopatrzyć je w wypełnioną przez Ciebie pisemną zgodę.

Na wspólną zabawę zapraszają Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu i Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce.