EDJ w innych miastach

CZĘSTOCHOWA

Miłośników języków obcych zapraszamy:

  • 23 września na debatę z udziałem tłumaczy „Znajomy język obcy” oraz konkursy dla dzieci i dorosłych
  • 30 września na koncert Bévindy – francuskiej piosenkarki z portugalskimi korzeniami, mającej w swoim repertuarze piosenki inspirowane portugalskim fado, muzyką francuską, argentyńską i Wysp Zielonego Przylądka.

Więcej szczegółów na stronie www.cgk.czestochowa.pl


KRAKÓW

W Krakowie, 1 października będzie można:

  • obejrzeć film „Toni Erdmann” – zdobywcę nagrody Parlamentu Europejskiego LUX Prize
  • wspólnie z DJ-em świętować Europejski Dzień Języków
  • wziąć udział w grze miejskiej „Strach się bać!”. Tajemnice miast, magiczna atmosfera poszukiwań, konieczność wspólnego działania, by poznać zaklęcia i rozwiązać zagadki tajemniczych Istot Cienia, które porozumiewają się tylko w językach obcych… Rejestracja na grę miejską jest już otwarta, zarejestruj swoją drużynę już dziś!

Więcej szczegółów na stronie www.edj.krakow.pl


WARSZAWA

1. Warsztaty dla nauczycieli i wychowawców w klasach wielojęzycznych i wielokulturowych oraz tych zainteresowanych zastosowaniem nowych technologii w nauczaniu. Oba warsztaty odbędą się 27 września w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego i Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, ul. Jasna 14/16, Warszawa.

Więcej o warsztatach

2. Warsztaty dla rodziców i dzieci – zajęcia ogólnorozwojowe z językami włoskim, francuskim, czeskim i hiszpańskim  dla dzieci w wieku 4-6 lat oraz warsztaty dla rodziców dzieci uczących się języków lub dorastających rodzinach wielojęzycznych. Warsztaty odbędą się 30 września i 1 października w Instytucie Cervantesa, ul. Nowogrodzka 22, Warszawa.

Więcej o warsztatach

3. Od 2011 r. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji we współpracy z partnerami organizuje w ramach Europejskiego Dnia Języków konferencje poświęcone różnym zagadnieniom z dziedziny wielojęzyczności i nauczania języków obcych.

Tegoroczna konferencja Nauczyciel języka we współczesnym świecie – oczekiwania, wyzwania, perspektywy odbędzie się 25 września w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i poświęcona będzie problematyce przygotowania nauczycieli języków do zawodu oraz doskonaleniu zawodowemu nauczycieli.

Więcej o konferencji