EDJ w innych miastach

KRAKÓW

 W Krakowie, 29 września będzie można:

 

  • wziąć udział w grze miejskiej „Miłosne iGRAszki!”. Szukasz swojej „drugiej połowy”, pragniesz napełnić serce prawdziwą miłością? Nie wiesz, jak nawiązać znajomość? Weź udział w grze miejskiej w ramach Europejskiego Dnia Języków i daj się uwieść zabawie. Rejestracja na grę miejską jest już otwarta. Zarejestruj swoją drużynę już dziś! Mił9sne iGRAszki w 6 językach rozpoczynamy o godz. 11.00.
  • obejrzeć dobre europejskie podczas Nocy Kina Europejskiego, w tym „Krew Saamów”, zdobywcę nagrody Parlamentu Europejskiego LUX Prize
  • Więcej szczegółów na stronie www.edj.krakow.pl

WARSZAWA

Dzień Dzieci i Młodzieży:

19 września W ramach Europejskiego Dnia Językow Goethe – Institut w Warszawie zaprasza do swojej siedziby przy ul. Chmielnej 13A na Dzień Dzieci i Młodzieży w godzinach od 10.00 do 18.00.

Teatr, zabawy i animacje językowe, warsztaty beatboxu, a wszystko uwieńczone koncertem grupy beatboxowej z Niemiec 4xSAMPLE. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli języka niemieckiego. Dobra zabawa z językiem niemieckim gwarantowana!

Warsztaty dla nauczycieli 24-25 września Warsztaty dla nauczycieli i wychowawców w klasach wielojęzycznych i wielokulturowych oraz tych zainteresowanych zastosowaniem nowych technologii w nauczaniu.

Dyskusja panelowa: Językowy obraz świata 26 września Jak język, którym się posługujemy, wpływa na postrzegany przez nas obraz świata? Zapraszamy na debatę organizowaną przez Goethe-Institut, wraz z EUNIC-Warszawa oraz Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie. Spotkanie poprowadzi prof. Przemysław Gębal, a zaproszeni goście będą zastanawiać się nie nad lingwistycznymi aspektami języka w kulturowym i socjologicznym kontekście: szeroko rozumianej wolności, języka agresji i hejtu, czy manipulacji za pomocą języka.

Modelowa lekcja nauki języków 26 września Pokazowa lekcja nauki języków obcych organizowana z inicjatywy Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń w Szkole Podstawowej nr 53.

Drużynowy turniej gier planszowych 28 września Zabawa edukacyjna dla uczniów klasy 8. oparta na koncepcji gry planszowej, poświęcona tematyce języków obcych i wielokulturowości. Miejscem potyczki będzie siedziba WCIES-u przy ul. Starej 4

Warsztaty dla nauczycieli 29-30 września „Dziecko w rodzinie wielojęzycznej – jak wspierać rozwój, jak dawać wsparcie?” – zapraszamy na warsztaty mający na celu podniesienie kompetencji rodziców, których dzieci wychowują się w rodzinach wielojęzycznych i międzykulturowych.

Więcej szczegółów na stronie www.edj.org.pl