TIK-ające języki obce, czyli o nowych technologiach w nauczaniu języków obcych

Jak nowocześnie nauczać języków obcych?

Jak wykorzystać aplikacje, tablety i tablice interaktywne, by lekcje były skuteczniejsze, a uczniowie zaangażowani?

Europejski Dzień Języków, obchodzony 26 września, jest doskonałym pretekstem do udoskonalenia warsztatu nauczycieli-językowców.

Warsztat będzie zbierał pomysły i inspiracje na wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w nauczaniu języków obcych w klasach 1-8 szkół podstawowych. Trenerka zaproponuje uniwersalne narzędzia wspierające nauczanie języków obcych, które będą łatwo transferowalne na lekcje różnych języków. Warsztat będzie miał charakter praktyczny – nauczyciele pracować będą w grupach oraz indywidualnie na tabletach zapewnionych przez organizatora. Prezentowane aplikacje i technologie będą dobrane tak, by możliwe były do wdrożenia na tabletach lub tablicach interaktywnych dostępnych w szkołach.

Informacje o trenerce: Joanna Płatkowska – pracuje w szkolnictwie od dziesięciu lat. W tym czasie pracowała w trzech krajach (Wielka Brytania, Hiszpania, Polska) na pięciu różnych stanowiskach (koordynator programu, konsultant programowy, nauczyciel w klasach 0-6 wszystkich przedmiotów, nauczyciel angielskiego jako języka obcego, nauczyciel angielskiego w szkole dwujęzycznej). Od siedmiu lat pracuje w i ze szkołami wdrażającymi programy Organizacji Matury Międzynarodowej (IB). Jako konsultant, a wcześniej koordynator, pracuje z nauczycielami wszystkich przedmiotów (w tym języków obcych), wspierając ich w planowaniu procesu nauczania i uczenia oraz oceniania. W swojej praktyce szczególnie promuje podejście badawcze, pracę metodą projektów i wykorzystanie technologii informacyjnych (digital literacy). W bezpośredniej pracy z dziećmi szczególnie ważne jest dla niej przekazywanie uczniowi odpowiedzialności za własne uczenie się.

Wydarzenie jest bezpłatne, jednak obowiązuje rejestracja – liczba miejsc ograniczona! 

Data: 23. 09. 2019 r.

Godz. 9:00 – 15:45

Miejsce: Parlamentu Europejskiego Biuro w Polsce i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, ul. Jasna 14/16, Warszawa

Formularz zgłoszeniowy

 

Data: 24. 09. 2019 r.

Godz. 9:00 – 15:45

Miejsce: Parlamentu Europejskiego Biuro w Polsce i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, ul. Jasna 14/16, Warszawa

Formularz zgłoszeniowy

 

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków i jest ono organizowane przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego.